Nejlepší Wordpress pluginy 02.03.2020

Nejlepší WordPress pluginy

Pluginy hrají ve WordPressu velmi důležitou roli, jelikož v sobě skrývají velmi užitečné funkce a nástroje. Pomohou vám například se zrychlením načítání, zvýšením bezpečnosti webu nebo vám prostě a jednoduše usnadní práci. Připravili jsme si pro vás seznam základních pluginů, které by rozhodně ve vašem starter packu neměly chybět. Mnohé z nich nabízí dostatečné množství funkci ve verzi zdarma.

S čím vám pluginy pomohou?

  • zabezpečení webu
  • rychlost načítání stránek
  • optimalizace pro vyhledávače
  • usnadnění editace obsahu

Zvyšte zabezpečení svého webu

WordFence Security

Jedná se o antivir, který se nám osvědčil jako nejlepší. Obsahuje firewall, detekci malware a virů, umí blokovat brute-force útoky a IP adresy, kontrolovat integritu souborů, a mnoho dalšího.

Jde o nejkomplexnější dostupné řešení zabezpečení WordPress, které zajistí vaším webovým stránkám bezpečí.

WordFence Security najdete ke stažení zde

Akismet

Plugin je součástí základní instalace WordPressu. K čemu tento plugin slouží?

Akismet je anti-spamový plugin, který kontroluje všechny přidané komentáře a filtruje (blokuje) spamy. Dříve nebo později se na vašem webu začnou objevovat spamy a Akismet je nejúčinnější nástroj v boji proti němu.

Akismet najdete ke stažení zde

BackWPup

Součástí zabezpečení je rovněž potřeba pravidelně zálohovat. BackWPup umí v základní verzi automaticky zálohovat WordPress web přímo na váš hosting.

Velmi doporučujeme zálohy nepodceňovat a plugin si nainstalovat. Důležitost pravidelných záloh většinou zjistíte až v momentě, kdy ji potřebujete.

BackWPup najdete ke stažení zde

Zrychlete načítání svých webových stránek

W3 Total Cache

Tento plugin vám dokáže (někdy až rapidně) zrychlit načítání webových stránek. Doporučujeme si rychlost před nasazení pluginu otestovat například pomocí nástroje PageSpeed Insights od Google. Porovnejte výsledky před a po nasazení pluginu a zjistíte, jak velké zlepšení se vás týká.

Funkce W3 Total Cache spočívá ve vytváření statických stránek, které ukládá jako jednoduché HTML. Při dalším otevření webu tak budou všechny stránky již předpřipravené.

W3 Total Cache najdete ke stažení zde

Autoptimize

Plugin optimalizuje HTML, Javascript a CSS kódy. V praxi to znamená, že zmenšuje počet řádků v souboru, což znamená rychlejší načítání vašich webových stránek. Tenhle plugin za vás odvede obrovskou práci.

Minifikaci kódu zvládne také již zmíněný W3 Total Cache plugin, avšak Autoptimize je v tomto směru lepší volbou.

Autoptimize najdete ke stažení zde

ShortPixel

Dalším aspektem zrychlení webů je použití správné komprese obrázků. Plugin automaticky provádí zmenšování obrázků, aby se načítaly co nejrychleji.

Stačí nahrát obrázek, vložit do obsahu a uložit. ShortPixel do pár sekund obrázek sám zmenší a vy se nemusíte zmenšováním vůbec zabývat.

ShortPixel najdete ke stažení zde

Optimalizace stránky pro vyhledávače

Yoast SEO

Jak již název napovídá, jedná se o plugin pro optimalizaci stránek pro vyhledávače, který je nejlépe hodnoceným pluginem na světě. Díky Yoast SEO můžete upravovat například jednotlivé články zobrazující se na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Linkedin) nebo třeba generovat XML sitemapu, kterou budete potřebovat pro Google.

Plugin umí také doporučení na členění odstavců, sleduje četnost klíčových slov (kontroluje jak moc je článek čtivý) a mnoho dalšího.

Yoast SEO najdete ke stažení zde

Google Analytics

Google Analytics je základní plugin pro komplexní analytiku vašeho webu. Sleduje vaši návštěvnost a pohyb čtenářů po webových stránkách. Odkud přicházejí, na čem si váš web prohlíží, kolik času u vás tráví a spoustu dalších informací.

Plugin propojíte se službou Google Analytics a všechny údaje o pohybu se vám budou vypisovat do přehledných tabulek.

Google Analytics najdete ke stažení zde

Usnadněte si editaci obsahu

Contact Form 7

Tento plugin vám pomůže jednoduše a efektivně spravovat kontaktní, či jiné formuláře. Podporuje také CAPTCHu, již zmíněný anti-spamový plugin Akismet a další.

Contact Form 7 najdete ke stažení zde

Duplicate Post

Pomocí pluginu Duplicate Post můžete značně urychlit tvorbu obsahu. Plugin totiž dokáže duplikovat a klonovat příspěvky nebo stránky. Využití najdete třeba v případech, kdy potřebujete vytvořit typově několik stejných článků z výchozí šablony. Ty si pomocí tohoto šikovného pomocníka naduplikujete a upravíte dle vlastní potřeby.

Duplicate Post najdete ke stažení zde

Shrnutí a pár rad na závěr

Redakční systém WordPress je mocný nástroj pro tvorbu webových stránek. Pomocí správně zvolených pluginů si můžete značně usnadnit požadavky pro funkčnost a správu webu. Je důležité vědět, že některé pluginy mohou také zpomalovat celkový chod webu nebo mohou dokonce být hrozbou pro váš web. Důrazně proto doporučuje pluginy pravidelně aktualizovat a nepoužívané pluginy rovnou smazat.